CSETNEKI GÁBOR mozgásszínházi műhelye

2014.11.21. - 17:00

A háromnapos műhely - 2014. november 21-23 - során a mozgásszínházi alapok megismerése a célunk a légzés, a figyelem irányítása, kontaktus a többiekkel. Hogyan alakul át a belső kép mozdulattá, gesztussá, hiteles jelenlétté.
A részvétel nem kíván előzetes színházi ismereteket.
Amatőrök, profik,érdeklődök is jöhetnek. Mindenkiben rejtőzik olyan tudás, ami értékes a többiek számára is.
MUNKAREND: péntek : 5 -től 9-ig, szombat, vasárnap: 10-től 18-ig.
Ár: 22.000 Ft
EGYÉB TUDNIVALÓK:Kényelmes ruházat, polifoam, munkafüzet feljegyzések készítéséhez szükséges.
JELENTKEZÉS: gaborzs@gmail.com
BŐVEBBEN: gaborzs.wix.com/cetneki


KALANDRA FEL!

Jelentkezés e-mailben! gaborzs@gmail.com

Tündérhegy 30 éve

2014.12.06. - 10:00

T30

CsatolmányMéret
OORI Tündérhegy30 éve-program.pdf222.76 KB

„ÁRAMLÁSBAN” IV. Országos Művészetterápiás Konferencia programja

2014.11.07. - 10:00

http://muvterapia.hu/program/

„ÁRAMLÁSBAN”

IV. Országos Művészetterápiás Konferencia

Trauma és gyógyítása művészetterápiával

2014. november 7-8-9.

PROGRAM TERVEZET

P é n t e k

 

Előadások

A67 Plenáris előadó

10.00-10.15    Köszöntés

10.15-11.00    Dr. Gerevich József Proff.- Feldolgozható-e a trauma művészi alkotás révén?

11.00-11.45    Buzási Miklós Prof.  – Zeneterápia a gyakorlatban

12.00-12.45    Platthy István – Az eredendő kifejezésmód, a korai gyermekrajz -fejlődési folyamat összehasonlító elemzése az én-érzetek alakulásával és az ősi képzetekkel

12.45-13.15    Dr. Gőbel Orsolya Varázsjáték, szimbólum, gyógyulás

 13.15-14.00 EBÉDSZÜNET

14.00-15.00    Hárdi István Prof. – Dinamikus rajzvizsgálat (DRV) jelentősége a művészetterápiában

15.00-16.00    Kiss Virág – Trauma feldolgozás, személyiségfejlesztés, nevelés művészettel, a művészetterápia hatótényezői és szintjei különböző alkalmazási területeken

16.30-17.00    Előadásokra reflexió

 Tornaterem

19.00               Bóta Ildikó – „Beszélj hozzám szavak nélkül” performance

 Műhelyek

B/307. terem

14.00-15.00    Bocz Bea, Bulik Csilla – „Kimondhatatlan fájdalom, traumák, veszteségek képi megjelenítése a tündérhegyi művészetterápiás gyűjteményből”

15.00-16.00    Hegyi Nóra – Művészetterápiák az Aszódi Javítóintézetben

 

C/105. terem

14.00-16.30    Büky Dorottya, Oláh Attila – Mesekör a börtönben – Feldmár Intézet, Tévelygőkért Alapítvány

17.00-19.00    Medveczkiné Tegzes Tünde – Trauma és életút. Biblioterápiás eszközök a negatív életesemények élettörténetébe illeszkedésének segítésére idős korban

B/306. terem

14.00-16.30    Csorba Simon – „Labirintus” képzőművészetterápiás workshop

 

 S z o m b a t

 

Előadások

 A/67. terem

9.00-9.45                    Forró Ágnes – Poszt-traumás stressz rajzi regressziója

10.00-10.45                Dr. Nagy Mária Magdolna – „A művészet fátyol, vagy tükör?” – Mélylélektani ütközések a művészet lényegéről jungiánus nézőpontból

11.00-11.30                Hozzászólások

11.30-12.30                Gyulavári Ágnes – A táncterapeuta teste

12.30-13.15                Mayer Richárdné – „Ülőtánc”

13.00-14.00 EBÉDSZÜNET

 14.00-14.45                Antalfai Márta – A Katarzisz Komplex Művészetterápia válasza a trauma-feldolgozásra

15.00-15.45                L. Ritók Nóra – Az alkotótevékenység hatása a szegregátumokban

15.45-16.00                Hozzászólások

16.00-16.45                Fejős Edina – Gyermekkori traumák és mérgező szülők Szabó Magda regényeiben

17.00-17.45                Platthy István – A gyógyulás állomásai a képi kifejezés folyamatán keresztül gyermekotthonban felnőtt fiatal nő alkotásain

17.45-18.00                Hozzászólások

18.00-18.45                Szerdahelyi Zsuzsanna – művészetterápia a kognitív sématerápiában

18.45-19.00                Hozzászólások

 

Workshop

Képző művészetterápiás műhelyek

B/306. terem

9.00-10.30                  Hazag Anikó, Borszéki Judit, Varga Gábor, Ferencz Csaba -

A lelki és testi és sebzettség megjelenése pszichiátriai betegek kreatív csoporton született alkotásaiban (Szent Imre Egyetemi Oktatókórház, Pszichiátriai Osztály, Budapest)

10.30-12.30                Horváth AnnaMária – Mandalakészítés, különleges textilmozaik-technikával (Irgalmas Betegápoló Rend Pécsi Kórháza)

12.30-14.00                Horváth AnnaMária – Rituális mackókészítés, művészetterápia kicsit *másképpen*…

 

13.00-14.00 EBÉDSZÜNET

 15.00-16.00                Horváth AnnaMária – Utolsó ajándék, üzenet Anyától… (poszter)

16.00-18.00                Gál Magdolna – Demokratizált terápia, a nonverbális terápiás eszközök

létjogosultsága a traumafeldolgozásban

 

Irodalomterápiás műhelyek

B/307. terem

9.00-11.00                  Juhász László – Mesék, sorsok, traumák. A Mesehős komplex mesediagnosztikai és –terápiás módszer művészetterápiás egyéni alkalmazási lehetőségei.

11.00-13.00                Sóron Ildikó - Dino Buzzati: Aki meg akart gyógyulni című novellájának biblioterápiás feldolgozása

 

13.00-14.00 EBÉDSZÜNET

 14.00-15.00                Ruszthy Geraldine – „Fény vagy te is, lobogj hát!” Epilepsziával élő, depressziós és szorongó kamaszok fejlesztése művészetterápiák segítségével

16.00-18.00                Takács Marianna – Testre szabott lélek

 

Tánc és mozgásterápia műhelyek

Tornaterem

9.00-11.00                  Dr. Zám Mária – A LÁTHATATLAN ELTÁNCOLÁSA     Az autentikus módszer bemutatása

11.00-13.00                Konta Ildikó: Élmények és traumák megjelenése a zenei hátterű festésben.

 13.00-14.00 EBÉDSZÜNET

 14.00-16.00                Klein Izabella – “A művészet úgy gyógyít, hogy befogadja a fájdalmat és kezd vele valamit”

16.00-18-00                Mondok Árpád – Gestalt-terápia szerepe a trauma feldolgozásban – avagy hogyan válhat a művészi önkifejezés a megváltozott tudatállapotok segítségével a kimondhatatlan tolmácsává

 

 

Meseterápia, dráma és tánc műhelyek, rövid előadások

A/202. terem

9.00-10.00                  Salz Gabriella – A lebegés, mint módszer. Testet öltött létmód a trauma túlélésére

10.00-11.00                Perfalvi-Zobor Tünde – Kapcsolati deficitből eredő bántalmazás

11.00-13.00                Pápes Éva – Kicsi, gyenge és más, mint a többi – a hátrányos helyzet lelki megoldási-mintája – egy népmese alapján

 13.00-14.00 EBÉDSZÜNET

 14.00-15-00                Radics Ivett – A tánc hatása egy javítóintézetben nevelkedő csoport életében

15.00-17.00                Dukits Dalma – Traumatikus élmények feldolgozása gyerekekkel az MMT MOL Gyermekgyógyító program keretein belül

 

Zeneterápia és képző művészetterápia workshop

C/105. terem

9.00-11.00                  Karacs Ildikó – Hangterápia, énekhang terápia a traumák feloldásáért

11.00-12.30                Tisza Luca – Közös zenélés a Nádizumzum Zenekarral

 

 13.30-14.00 EBÉDSZÜNET

 

14.00-16-00               Erőss Rebeka Hangáramlás zeneterápiás műhely

16.00-17.00                Vadász Piroska – Érzelmi ráHANGolódás – Zeneterápiás csoport a

Thalassa Házban

 

 

V a s á r n a p

 

Előadások

A/67. terem

9.00-9.45                    Saródy Vera – Kortársi abúzus árnyékában felnövekvő önbizalom

Egy magára találó kiskamasz művészetterápiás háttere

10.00-10.45                Láposi Terka – „Mély kútba tekintek…” – Művészetterápia a bábszínház terében? A Vojtina Bábszínház játszószínházának foglalkozássorozata

10.45-11.00                Hozzászólások

11.15-12.00                Asztalos Varga Csilla – „Rád bízom félelmeim és szárnyaim” (Tornay András) – A gyermekotthonban élő gyermekek traumáinak feldolgozásának segítése biblioterápiával

12.00-12.45                Németh Margit Traumafeldolgozás, tapasztalatok az  Eszter ambulancián

13.00-14.00                Tisza Luca – Zenei intelligencia felismerése és terápiás hasznosítása súlyos halmozott fogyatékossággal élő felnőtteknél

 

Workshop

Képző művészetterápiás műhelyek

B/306. terem

9.00-11.00                  Horváth AnnaMária – Trauma-feldolgozás lehetőségei művészetterápiával Hospice osztályon

11.00- 13.00               Komáromi Erzsébet Katalin: Közös képek – belső tájak

 

Képző művészetterápiás műhelyek

B/307. terem

9.00-11.00                  Valachiné Geréb Zsuzsanna Trauma feldolgozási kísérletek a képek erejével, alkotás, szimbólumterápia, asszociációk

11.00-13.00                Horváth Gabriella: Pusztulás és teremtés – alkotással a töredezettségtől az egészség felé

 

 Tánc és mozgásterápia workshop

Tornaterem

9.00-11.00                  Fejér Gábor Tamás és Fejér Simon Pál – Elementáris mozgás- és zenei- improvizáció

11.00-13.00                Fejér Péter – Az 5Ritmus gyakorlat mogásmeditáció

 

Meseterápia, dráma és tánc workshop

A/202. terem

9.00-11.00                  Asztalos-Varga Csilla – „Titkokat rejtegetsz, miket Énnek nevezel” (Paul Valéry) – biblioterápiás workshop azoknak, akik előtt még egy csipetnyi titkot rejt az Én

11.00-13.00                Németh Lóránd – OH asszociációs kártyák a trauma feldolgozásban

 

Zeneterápia és képző művészetterápia workshop

C/105. terem

9.00-11.00                  Takács Bernadett és Lukács Judit – „Lélektükör” Dél-Pesti III. Pszichiátriai Rehabilitációs osztály Alkotóműhelye

11.00-13.00                Vadász Zsuzsa – Élmény – terápiás hatásokkal, Integrált művészeti tábor a Nemzetközi Pető Intézet Általános Iskolájában

 

 

 

Az előadások, műhelyek legtöbb esetben tartalmazzák a megbeszélésre, hozzászólásra, lezárásra szánt időt. Van ahol erre plusz külön időtartamot jelöltünk meg.

A módosítás jogát fenntartjuk.

Pszichoterápiás Hétvég 2014

2014.11.07. - 13:00

bo

t

CsatolmányMéret
jelentkezzlap_PsziHe2014.doc221 KB